    • Camlock 100mm 'DP' - 100mm Male Camlock Dust Plug - CAM-AL-100-DP
  • Bore Pumps
  • 13mm Poly Fittings
  • 19mm Poly Fittings
  • 25mm Poly Fittings
  • 32mm Poly Fittings
  • AcquaSaver Valve
  • Adaptors NPT/USGT/BSP
  • Air Release
  • Aluminium Irrigation Fittings
  • Aluminium Fittings Vee Rubbers
  • Axial Restraint Pipe Couplings
  • Brass Nut & Tail
  • Camlocks
    • All Camlocks
    • Camlocks - Aluminium
    • Camlocks - Polypropylene
    • Camlocks - Stainless Steel
  • Clamps - Bolted
  • Clamps
    • All Clamps
    • Clamps - Dripline
    • Clamps - Hi Torque
    • Clamps - Worm Drive
  • Cobra Clips
  • Controllers
  • Dripline
  • Drippers
  • Falcon Connectors
  • Fertilizer Injector
  • Fertilizer Meters
  • Fire Fighting
  • Filters
  • Flanges
  • Float Switch
  • Freight
  • Garden 4mm Fittings
  • Garden Pop-Up Sprays
  • Garden Pop-Up Sprinklers
  • Garden Sprays
  • Garden Taps
  • Gaskets
  • Hoses
    • All Hoses
    • Chemical spray hose
    • Fire hoses
    • Pressure Hoses
    • Garden hose
    • Safety Hose
    • Stainless Steel Hose
    • Suction hose
  • Hose Fittings - Brass
  • Hose Nozzles
  • Hose Reels
  • Hose Tails
  • IBC Fittings
  • Irrigation Control Cable
  • Metric Poly Fittings
    • All Metric Poly Fittings
    • 25mm Metric
    • 32mm Metric Fittings
    • 40mm Metric Fittings
    • 50mm Metric Fittings
    • 63mm Metric Fittings
    • 75mm Metric Fittings
    • 90mm Metric Fittings
    • 110mm Metric Fittings
  • Metric Poly Pipe (Blue Stripe)
    • All Metric Poly Pipe (Blue Stripe)
    • 25mm Metric Poly Pipe
    • 32mm Metric Poly Pipe
  • Mussel with foot valve
  • Pipe Repair Clamps
  • Pressure Gauges
  • Pump Covers
  • Pumps - House & Garden
  • Rural Poly Fittings
    • All Rural Poly Fittings
    • 1 1/2" Rural Fittings
    • 1 1/4" Rural Fittings
    • 1" Rural Fittings
    • 2" Rural Fittings
  • Rural Poly Pipe ( Green Stripe)
  • Saddles
  • Sprinklers
    • All Sprinklers
    • Olive Sprinklers
    • Sprinklers - Cannons
    • Sprinklers - Fruit Tree
    • Sprinklers - Full/Part Circle
    • Sprinklers - Pop Up
    • Sprinklers - Wobbler low pressure
  • Storz Fittings
    • All Storz Fittings
    • Storz Fittings - Caps
    • Storz Fittings - Hose Tail
    • Storz Fittings - Female BSP
    • Storz Fittings - Male BSP
    • Storz Fittings - Swivel Adaptors
    • Storz Spares & Spanners
  • Sump Pumps
  • Tank Accessories
  • Tank Fittings
  • Taps
  • Threaded Fittings - Brass
    • All Threaded Fittings - Brass
    • Hose Tails Brass
    • Nipples - Brass
    • Reducing Bush - Brass
    • Reducing Nipple- Brass
    • Tees- Brass
  • Threaded Fittings - Stainless Steel
    • All Threaded Fittings - Stainless Steel
    • Barrel Unions S/S
    • Caps S/S
    • Elbows 45 Degree
    • Elbows 90 degree
    • Hose Tails S/S
    • Nipples S/S
    • Nut & Tails S/S
    • Plugs S/S
    • Reducing Bush S/S
    • Reducing Nipple S/S
    • Reducing Sockets S/S
    • Sockets S/S
    • Tee S/S
  • Threaded Fittings - Nyglass
    • All Threaded Fittings - Nyglass
    • Barrel Union NG
    • Caps NG
    • Elbows NG
    • Hose Tails/Directors NG
    • Nipples NG
    • Nut & Tails NG
    • Plugs NG
    • Reducing Bush NG
    • Reducing Nipple NG
    • Reducing Sockets NG
    • Sockets
    • Tee NG
  • Threaded Risers
  • Travelling Irrigator
  • Valves
    • All Valves
    • Valves - Air Release
    • Valves - Ball
    • Valves - Double Acting
    • Valves - Butterfly
    • Valves - Dual Check
    • Valves - Foot
    • Valves - Globe
    • Valves - Mussell Foot
    • Valves - Irrigation
    • Valves - Gate
    • Valves - Pressure Reducing
    • Valves - Pressure Relief
    • Valves - One Way
    • Valves - Quick Connect
    • Valves - Storm Water
    • Valves - Tank Filling
  • Valve Box
  • Valves - Trough Float
  • Water Meters
  • Shop by Brand
  • IW Group
  • Hansen
  • Antelco
  • Feuer Vogel
  • Norma
  • Rapid Plas
  • RX
  • ward
  • Plasson
  • Toro
  • View all Brands
    IW Group
    MSRP:
    MSRP:
    (You save )
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    CAM-AL-100-DP
    Weight:
    0.61 KGS
    Width:
    12.00 (cm)
    Height:
    12.00 (cm)
    Depth:
    Adding to cart… category.add_cart_announcement
    Save to Wishlist
    • Create New Wish List
    • Facebook
    • Email
    • Print
    • Pinterest
    • Overview
    • Reviews
    Product Description
    Product Videos
    Custom Field
    Product Reviews
    Write a Review
    Write a Review
    ×